REKLAM ALANI
 
 
 
Biz Anahtarcının Dünyası Olarak Türkiyenin Her İl ve İlçesine Hizmet Vermekteyiz. immobilizer nedir,immobilizer nedir nasıl çalışır,immobilizer nedir ve nasıl çalışır,immobilizer,immobilizerli anahtar,immobilizerli anahtar yapımı, immobilizerin çalışma şekli,immobilizerli anahtarı nerde yaptırabilirim,immobilizer hakkında tüm merak ettiğiniz konuların hepsi www.anahtarcinindunyasi.com'da.
SAYIN ZİYARETÇİ EĞER ANAHTARCI' İSENİZ ?
HEMEN KAYIT OLUN ve SİZE EN YAKIN ÇİLİNGİR BÖLÜMÜNDE SİZDE YERİNİZİ ALIN
     ÜYE OL

"SİZE EN YAKIN ÇİLİNGİR İÇİN" TIKLAYIN

Biz ANAHTARCININ DÜNYASI Ekibi Olarak Türkiye Genelinde  Yüzlerce  Üyemizle
Siz Müşterilerimize Hizmet Vermekteyiz.
► ANA SAYFA
► SİTE YÖNETİMİ
► HAKKIMIZDA
► ANAHTARCININ DÜNYASI

► Meslegimizle İlgili Haberler
► Anahtarcının Fiyat Tarifesi
► Hırsızdan Korunmanın Yolları
► İmmobilizer Nedir
► Sağlam Bir Çelik Kapı Nasıl Olmalı
► Kapınızı Nasıl Güvenli Hale Getirirsiniz

KALE KİLİT
► Barel ( Göbek ) Çeşitleri
► Kale Hidrolik Kapı Yayları

İmmobilizer Nedir ve Nasıl Çalışır
İmmobilizer otomobillerin araç çalıştırma (kontak) sistemine takılan elektronik bir devredir.
Bu elektronik devrenin bir parçası arabayı çalıştıran kontak anahtarı içindedir diğer parçasıda anahtarı soktuğunuz kontaktadır bu parçalar bir birini görmezse motor çalışmaz.
Bu nedenle İmmobilizer olan otomobiller, "düz kontak" yapılamaz ve çalınmaları çok daha güçtür. İmmobilizer sistemi çoğu kez anahtarla birleştirilse dahi, değişik otomobil firmaları, değişik teknikler kullanabilmektedir.
Örneğin Citroen Saxo modelinde immobilizer'ı anahtara yerleştirmek yerine şifre girişi istenen bir klaveye yerleştirmiştir ve bu sistemde motordaki elektronik kilidin açılması ancak şifre girmek suretiyle mümkündür. İmmobilizer'ın kilitlediği sistem de otomobilden otomobile değişmektedir.
Bazı markalar, immobilizer devresi ile ateşleme sistemini kilitlerken, bazıları gazı, bazıları ise her ikisini birden kilitleyebilmektedir. İmmobilizer yeni model ve özellikle orta sınıfın üstü araçlarda giderek standart hale gelmekle birlikte özellikle Türkiye'de hala pekçok yeni araç immobilizer'a sahip değildir.
Oysa İngiltere, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde trafiğe yeni çıkan araçlarda immobilizer olması yasal bir zorunluluk haline gelmiştir.
(İngiltere'de 1997'den, Avustralya'da 2001'den itibaren) İmmobilizer'ın kullanımının yaygınlaşması araç hırsızlıkları olaylarını büyük ölçüde önlemesi nedeniyledir.
Avustralya'da kaydedilen istatistikler immobilizer olan araçların çalınma riskinin %75'e kadar azaldığını göstermektedir. Öte yandan her immobilizer sistemde aynı derecede güvenli kabul edilemez.
Bazı otomobil firmalarında immobilizer güvenliği aracın motor sistemine daha derin şekilde monte edilmiştir ve çok uzun zaman ve uğraş verilmeden devre dışı bırakılmaları mümkün değildir.
Bu sistemler bu nedenle çok daha da güvenlidir.
Oysa bazı araba modellerinde elektronik kilitleme devresi motorun içinde çok daha kolay ulaşılabilir ve devre dışı bırakılabilir şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle teknik uzmanlığı olan bir kişi kaputu açarak 5-10 dakika içinde immobilizer'ı devre dışı bırakıp, daha sonra aracı düz kontakla çalıştırabilir.
Bu sistemler şüphesiz ki daha az güvenlidir ancak yine de immobilizer'ın bir aracın çalınma riskini büyük ölçüde azalttığı, çünkü kolay devre dışı bırakılan immobilizer modellerinde bile, hırsızın 5-10 dakika kaput açık çalışması gerektiğiden böyle bir aracın çalınma riski de, immobilizer olmayan bir araca göre çok daha düşük olacaktır. İmmobilizer kelimesinin Türkçe'de kullanılan ve yaygınlaşmış bir karşılığı henüz yoktur ve halen bu teknik orjinal dildeki karşılığı ile anılmaktadır.
Ancak zaman zaman İmmobilizer yerine "çipli oto anahtarı sistemi" teriminin kullanıldığı da rastlanmaktadır.
Aynı şekilde "elektronik motor kilitleme", "çipli motor kilidi" gibi terimlerin immobilizer için kullanılması da düşünülebilir.

İmmobilizer Sisteminin Çalışma Şekli
1- Kontak açılıp ECU tarafından Okuyucu aracılığı ile kontak anteni enerjilendirilir,
2- Antenden gönderilen Radyo Frekanslı (RF) sinyal sayesinde Transponder enerjilenir,
3- Okuyucu aracılığı ile antenden transponder a soru sorulur,
4- Soruya alınan cevap anten aracılığı ile okuyucuya oradan da ECU ya aktarılır,
5- Bu gelen cevap ECU da kayıtlı veriler ile karşılaştırılır,
6- Verilerin uyumlu olması durumunda immobilizer sistemi aracın çalışmasına izin verir.
7- Verilerin uyumlu olmaması durumunda immobilizer sistemi aracın çalışmasına izin vermez.
Gösterge Işığı

Kodlama Makinası

Kontaktaki Yeri

Anahtar Elektronik Kartı
                 
     
© 2015 www.anahtarcinindunyasi.com Sitesinin Tüm Hakları Saklıdır
 
REKLAM ALANI
Anahtarsız Bina Giriş Sistemleri,Bina Giriş Sistemleri,Access control system,Geçiş Kontrol sistemi, Geçiş Kontrol Sistemleri,Moonwell,Apartman Giriş Sistemleri,Apartman Giriş Sistemi,Bina Otomatı, Anahtarsız Bina Giriş Sistemi, göster geç,göstergeç,okutgeç,okut geç,pratik kart,pratikkart,x5 anahtar kale,x5anahtarlık,manyetik anahtar,akıllı anahtarlık,rfıd tag,proximty kart,proximty anahtarlık, rfıd anahtarlık,proximty okucu,akıllı kilit,x10 kilit moonwell,monvell,monwell bayii.

MEKAN TİCARET
Her Türlü Kanalizasyon Problemleriniz Çözülür.
0 532 692 51 10
0 312 478 70 64

www.mekanticaret.com